Legacy of the Void

Sesja IV

Powrót do Footfall

Podczas plądrowania Śłusznej Ścieżki, bohaterowie zostali zaatakowani przez fregatę klasy Firestorm Ręka Fela dowodzonej przez Hadrak Fel we własnej osobie. Początkowo walka nie układała się dobrze, Belli Commercia kiepsko trafiała, a lanca Hadraka Fela wyżłobiła ślad w pancerzu wielkiego statku. Całe szczęście lord-kapitan Achilles Hyperion Faustus Nelson-Grant van der Bilt przybył na pokład i przejął dowódctwo. Celna salwa strąciła sensory i oślepiła Rękę Fela. Uszkodzenia udało im się naprawić, jednak pożar i dwie celne salwy sprawiły, że Fellowi odeszła ochota na walkę. Postanowił spotkać się z Achilles Hyperion Faustus Nelson-Grant van der Bilt we własnej osobie i wyzwał go na pojedynek do pierwszej krwi. Szczęście było po stronie Achilles Hyperion Faustus Nelson-Grant van der Bilt, dzięki czemu udało mu się przebić przez zasłony przeciwnika i przejrzeć jego finty, a jego ostrze sięgnęło celu. Hadrak Fel poddał się i w zamian za to że mógł odejść, oddał Achillesowi prawa do ścieżki handlowej na Damaris, reperacje w postaci załogi i pokrycie szkód wyrządzonych w walce. Oddał też mu swój kunsztowny miecz – Język Fela.

Exploratorzy przybyli na system Footfall aby opchnąć zdobycze swej eskapady. W porcie spotkali grupkę krootów, która zaoferowała im swoje usługi. Nie mając ochoty niczego oddawać śmierdzącym ksenosom i w trosce o morale załogi, odrzucili ich ofertę. Zostali też nagabnięci przez urzędników Administratum Aeconomica Imperialis, którzy okazali się zwykłymi oszustami. Nakłamali Krootm i poszczuli ich na oszustów. Krooty rozszarpały ich na strzępy i zjadły ich wnętrzności. Grooss.

Następnie udali się do Obsydianowego Emporium – sławnego na cały Footfall domu aukcyjnego, gdzie zostawili artefakt Yu’vath, na wycenę i sprzedaż. Po wyjściu z Emporium podleciała do nich sewo-czaszka, która wyświetliła zaproszenie od Thantosa Morrosa – Suzerena Footfall, na przyjęcie odbywające się tego wieczora. Po odświeżeniu i przebraniu się wyruszyli na Dwór Suzerena.

Na dworze zostali przyjęci przez Suzerena, którego obdarowali Egariańską Glewią, na znak szacunku, a następnie udali się do bufetu. Verner Tenebrea skusił się na zjedzenie Węgorza z Głębokiej Spaczni, jednak jego organizm nie wytrzymał i zaczął przeraźliwie puchnąć, aż zgrubł jak balon (baron). Zainteresowany tym Nikolai Kardashev też zechciał spróbować, ale wsysnął go przez swój port i poza małymi bólami, nic mu się nie stało. Azgaroth XLV spróbował przełknąć żywego Doloriańskiego Kraba Gardłowego, jednak stanął mu w gardle (dosłownie), więc musiał go zwrócić razem z całą zawartością żołądka.

Ich odważne wyczyny w sferze kulinarno-konsumpcyjnej spotkały się z wielkim podziwem i obrzydzeniem ze strony innych gości, jednak na pewno przykuły uwagę, tak samo jak ładownie wypełnione skarbami wziętymi ze Ścieżki Prawości. Pierwszy podbił Kapitan Imperialnej Marynarki Keel, dowodzący krążownikiem klasy Lunar – Ręka Odkupienia. Otóż jest on na misji z Floty Calixis, aby odszukać wysokiego rangą Imperialnego Emisariusza, który zaginął na systemie Svard. Ów system najwyraźniej został założony przez dziadka Achilles Hyperion Faustus Nelson-Grant van der Bilt ponad 200 lat temu. Od tego czasu kolonia rozrosła się i zajmuje kilka księżyców gazowego olbrzyma na systemie Svard. Ostatnimi czasy jednak na kolonii wybuchł bunt, który pochłonął kilka księżyców Svard, a Imperialny Emisariusz wysłany by zbadać sprawę, zaginął. Kapitan Keel zaproponował wsparcie Exploratorów w odzyskaniu ich systemu, w zamian za pomoc w odzyskaniu Emisariusza. Zaoferował też przychylność w kwestii przyszłego trybutu. Exploratorzy zgodzili się, przeczuwając jednak, że nie będzie to tak łatwe jak się wydaje. Następnie podbił Vladaym Tocara, emisariusz Kasablanici na Footfall. Zaproponował Exploratorom lukratywny kontrakt na wykopaliska w Egariańskim Dominium, w zamian za odsprzedanie mu artefaktu Yu’Vath, którzy mają zamiar wystawić na aukcji. Odmówili mu, mając już plany na Svard, obiecując kontakty w przyszłości, jednak nie tak lukratywne jak zapewnia Vladaym w tym momencie.

Bohaterowie przygotowują się na wyruszenie do systemu Svard, łatając poszycie, uzupełniając zapasy, czekając na zamówienia i śnią sny o bogactwie i chwale.

Comments

“Czy ogórek jest silny?”

Sesja IV
 

A hehe, to było dobre. Dzielni Exploratorzy powiedzieli Krootom że tamci drudzy im powiedzieli że pochodzą od ogórka, po czym Krooty zapytały “Czy ogórek jest silny?”

Sesja IV
LukaszWojcik

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.