Footfall

Footfall

Założony w 410.M41 przez Rogue Tradera Parsimusa Dewaina, Footfall to port kosmiczny lokalizowany na końcu Paszczy, która łączy Sektor Calixis z Koronus Expanse. Footfall orbituje ogromną gwiazdę Furibundus i jest zbiorowiskiem prowizorycznych struktur, wbudowanych w asteroidy, i chronione przed furią gwiazdy, przez warstwy pól próżniowych. Jest to brutalne, niecywilizowane miejsce, gdzie rządzą silniejsi, a słabi żywią sie odpadkami. Od nieregularnych wież, kopuł i stacji dokujących, które wiszą w próżni, Footfall rosło w nieplanowanej akumumulacji struktur, które różne grupy tam stawiały i nazywały domem.

Dół Głosów
Kontrolowany przez astropatów-wyrzutków z Footfall, z zewnątrz wygląda jak zawalona kopuła. Wewnątrz to arena wyłożona stopniami i labirynt cell pod nią. Grawitacja działa pod niepokojącym kątem, a wewnątrz są gargulce i okultystyczne sprzęty, które zaśmiecają podłoge.

Kościowisko (Boneyard)
Odpady z Footfall, wraz z pechowymi ofiarami zabójstw lądują na Kościowisku. Zamarzmiętą przestrzenią w próżni, pomiędzy strukturami. Zbieracze kości, z zaimprowizowanych skafandrach, przebierają wśród ciał i śmieci w poszukiwaniu czegoś o jakiejś wartości. Bezwartościowe śmieci, są wypychane przez ludzi, i powoli dryfują przez tarcze do uścisku Furibundus.

Kaplica Trzeciej Kongregacji
To monumentalna budowla, z rozprzestrzeniających się bastionów i spozierających gargulców, która pływa sobie, niepołączona do reszty Footfall. Wewnątrz, każda powierzchnia jest zatłoczona posągami, grobowcami i kapliczkami świętych. Wierni przychodzą i od chodzą w procesji zatłoczonych statków pasażerskich, na które składają się niewiele więcej niż silnik i zamykane pomieszczenie.

Dwór Suzerena (Liege’s Court)
Jedna z najstarszych struktur na Footfall. Królewskie budowle, pełne kolumn i zdobnych sal, są miejscem gdzie Suzeren przyjmuje formalnie tych dość ważnych, by na to zasłużyć. Tron Suzerena jest z alabastru, starożyne dzieło sztuki, z setką scen zwycięstw Boga-Imperatora. Mówi się że został skradzoni z wraku statku wojennego, podczas starożytnej wojny i jest wyposażony w generator pola, by chronić swą delikatną powierzchnię.

Makrostatua Boga-Imperatora
Surowe oblicze Boga-Imperatora czuwa nad Footfall. Jego olbrzymi posąg unosi się w samym centrum społeczności, zbliżony rozmiarem do największych statków Battlefleet Calixis, połączony z dwudziestoma budowlami, masywnymi łańcuchami. Statua i jej cokół są podziurawione komnatami, ale nikt nie ośmiela się tam mieszkać. Makrostatua jest punktem pielgrzymek wiernych, którzy pragną zobaczyć jak Bóg-Imperator wygląda przez niezdobytą pustkę, która pewnego dnia będzie Jego.

Czerwona Schola
Monolityczny blok, bez dekoracji – Czerwona Schola to miejsce przetrzymywania niewolników Nauczycieli – kabały tajemniczych panów niewolników, którzy uczynili z Footfall swą bazę. Wewnątrz zamkniętego gmachu, Nauczyciele tworzą niewolnicze sługi używając różnych okrutnych i ezoterycznych metod: noetycznej indukcji, łamania ich woli, tortur, rytualnego oznaczania i hipno-warunkowania. Mało kto wie, jakie horrory leżą za bramami ze stali, ale mało kto może sobie pozwolić na kwestionowanie jakości niewolników produkowanych przez Czerwoną Scholę. Nieważne, czy ktoś potrzebune delikatną kurtyzanę-zabójcę, wymodelowaną na obraz Imperialnej Świętej, czy kohortę niemych umięśnionych dusicieli, Czerwona Schola ich dostarczy.

Ołtarze Tarczowe
Tarcze próżniowe, które chronią Footfall, są wytwarzane w trzech Ołtarzach Tarczowych. Każdy jest sześcianem, metalowa świątynia Maszyny, oznakowana zębatką Mechanicus, na każdej ściance i połączone z Footfall, poprzez chłodzące przejście pępowinowe. Ołtarze są dobrze bronione wewnątrz i na zewnątrz przez obługiwane przez serwitory systemy obronne.

Iglica Odurzenia
Iglica to jedyne miejsce w Footfall, gdzie narko-plemiona gangerów są skłonne handlować swymi nakrotykami i pozwolić outsiderom uczestniczyć w swych rytuałach. To przestrzeń handlowa, gęsta od chemicznych oparów i zatłoczona dziwnymi artefaktami, niektóre z najdalszych zakątków Bezmiaru Koronus, danych narko-plemieńcom jako zapłata.

Xenosium
Uważane za przeklęte przez wielu, Xenosium to miejsce mieszkalne przeznaczone dla obcych. Jego budowie towarzyszyły wielkie niepokoje. Zbudowane na rozkaz Parisimusa Dewaina u schyłku jego życia, zbudowane jest na kształt fotecy więziennej – z grubymi ścianami i chronione psionicznie. Zwietrzałe posągi o poważnych twarzach patrzą do wewnątrz na każdym korytarzu. Często się mówi że żaden człek nie postawił stopy wewnątrz od wieków, ale podczas kilku okazji, Rogue Traderzy przywieźli reprezentantów xenos do Footfall i umieścili ich w Xenosium. Myślące obce istoty, nie bestie przeznaczone do cyrków i xenoseptów (zoo). Nikt nie wie na pewno czy Xenosium jest obecnie puste, czy nie.

Footfall

Legacy of the Void LukaszWojcik