Legacy of the Void

Sesja II

Poszukiwania RIghteous Path

Podcas podróży w spaczni przez Paszczę, exploratorzy wpadli przez nagłe zawirowania we wrzeszczącym wirze, do wnętrza Temporalnej dziury, co wyrzuciło ich do normalnej przestrzeni, na stacji przejścia zwanej Pole Bitwy. Jest to miejsce legendarnej bitwy pomiędzy dwoma rywalizującymi Rogue Traderami, zaścielone dziesiątkami wraków statków.
Podczas przygotowań do następnego skoku, Exploratorzy wykryli sygnał S.O.S. od statku pielgrzymów zwanego Pokutny Podróżnik. Podczas podejścia do statku uruchomiła się zastawiona obok niego mina, która zaczeła lecieć w kierunku Belli Comercia. Szybka korekta kursu pozwoliła uciec z zasięgu jej rażenia. W tym momencie z pobojowiska wyłoniły się dwa statki klasy raider Melchom i Orcus – kosmiczni piraci, należący do bandy Karad Valla – lorda piratów, operującego w Bezmiarze Koronus.
Po długiej bitwie, z której Belli Comercia wyszła bez szwanku, natomiast Melchom i Orcus, dotkliwie poszarpani, straciwszy sensory i bez szans na wygraną, postanowili się wycofać i zniknęli w czarnej otchłani próżni.

Wierni na pokładzie Pokutnego Podróżnika byli bardzo wdzięczni za uratowanie. Exploratorzy postanowili przeprowadzić selekcję wśród Pokutników, w celu odnalezienia mutantów. Po oczyszczeniu populacji wiernych i pozostawieniu mutanów na statku, i zabraniu ze statku reszty cennych części, Exploratorzy ruszyli dalej.

Podróż do Egariańskiego Dominium, do systemu Magoros, gdzie znajduję się wrak Śłusznej Ścieżki, minęła bez komplikacji.
Po dotarciu do starożytnego systemu, Belli Commercia udał się na największą planetę układu – Magoros Prime, której nadali imię Jastrząb (Prime). Jest to pustynna planeta, którą pokrywają olbrzymie labirynty zbudowane przez wymarłą rasę Egarian. Na środku jednego z nich, zauważono olbrzymią krystaliczną strukturę, którą Exploratorzy postanowili zbadać. Wylecieli dwoma lądownikami ze statku, jednak zaburzenia EM wywoływane przez strukturę, nie pozwoliły na zbytnie zbliżenie się do niej. Po wylądowaniu bohaterowie zagłębili się w cyklopowy labirynt. Dzięki umiejętnościom Navigatora Verner Tenebrea, udało im się bezpiecznie przejść przez labirynt.
W pewnym momencie usłyszeli strzały dobiegające zza winkla (ja). Pośpieszywszy na ratunek zobaczyli kobietę i jej dwóch ochroniarzy przypartych do muru przez tuzin orków. Nasi bohaterowie niewiele myśląc wygarnęli ze wszystkiego co mają w plery biednych orków, trup ścielił się gęsto, jednak orki i tak zdążyły pokroić ochroniarzy niewiasty, a ją samą zranić. Dzielny Achilles Hyperion Faustus Nelson-Grant van der Bilt pośpieszył na odsiecz, siekąc orki i piekąc je gorącą plazmą. Niedaleko za nim był nieustraszony Tytus Sarvus, który smażył orki strumieniami płonącego prometanu, a potem pozwolił by zaśpiewały zęby jego miecza łańcuchowego wgryzającego się w karki tępych bestii!!!! (obetrzeć ślinę, zrobić wdech)
Niewiasta przeżyła, jednak nie na długo. Oparła się miażdżącemu urokowi Achillesa, gdyż okazało się że była niemową. Wtedy Świadek Zmierzchu Azgaroth XLV stwierdził że sobie pofolguje w jej myślach. Wwiercał się coraz bardziej w jej mózg, plądrując jej myśli, a na jej twarzy malował się co raz większy wyraz wściekłości i niemocy jednak nim zdążył wyczytać wszystkie jej sekrety, rzeczywistośc rozwarła się, osłabiona starciem potężnych psioników i wessała ją z w otchłań spaczni…
Exploratorzy wstrząśnięci tym wydarzeniem ruszyli dalej w kierunku budowli z kryształu, która okazała się Gwiezdnym Lustrem. Machinerią Egarian, dzięki której można oglądać cały system Magoros przez czas i przestrzeń, po raz kolejny Verner Tenebrea, wykazał się swemi umiejętnościami zagłębiając swój umysł w magicznej maszynerii, za jego pomocą ujrzał miejsce spoczynku Słusznej Ścieżki (Prawej Ścieżki, hehe na prawej burcie ma tylko broadsidey a na lewej napis “Gińcie Lewackie Kurwy, Korwin Krul!”), wewnątrz Lodowej Aureoli, pasa lodowych odłamków i asteroid, na krańcu układu Magoros…

Comments

AzgarothXIII

I'm sorry, but we no longer support this web browser. Please upgrade your browser or install Chrome or Firefox to enjoy the full functionality of this site.